PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 213 034
oceny
6,7 10 1 213034
5,8 28
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Nie rozumiem dlaczego piszecie jak się wynudziliście, że to beznadzieja itd. Moim zdaniem ta część dorównuje pierwszej. Przyznam, że druga troszkę mniej mi się podobała. Ale ta była genialna, szybko mi minęła. Może i nie było cały czas akcji no ale ileż można.. Ta część przekazała więcej niż dwie poprzednie razem wzięte. Ukazała prawdziwe oblicze Snowa. Film specyficzny muszę przyznać, rzadko się takie spotyka. Łza się w oku kręciła patrząc na zbombardowane dystrykty. Główna piosenka cudowna. Moim zdaniem trochę za mało zgrania było w tej części, myślałam, że w końcu ludzie połączą się na większą skalę i wszyscy zaatakują razem no ale może będzie tak w kolejnej części. Nie czytałam książek więc nie mam porównania. Mnie ta opowieść przekonuje, oby więcej takich filmów !

użytkownik usunięty
Sophie96

Głównie mówią to trolle i dają niskie noty, mamy już średnią 7,0... boli ich to że Birdman ma słabą note to dają oceny 1,2,3

ocenił(a) film na 9

A nie oglądałam Birdman'a więc się nie wypowiem ale nie wiem co ten film miałby wspólnego z Igrzyskami.. Jeżeli to co mówisz jest prawdą to ludzie są dziwni.

użytkownik usunięty
Sophie96

http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Czas+Ultrona-2015-637247/discussion/Po+%2 2BIRDMANIE%22+takie+filmy+nie+maj%C4%85+sensu.,2610714

co prawda ten temat dotyczy Avengers ale sam/a widzisz... ludzie widzieli birdmana i uważają się za "znaffców" stąd nagonka na większość blockbusterów. Mimo że Hobbit też mnie zawiódł to ludzie porównują go do Birdmana. Jednym słowem fw upada.

ocenił(a) film na 9

Przestałam czytać po słowach obrażających najlepszych superbohaterów.. Tragedia. Ehh ja i tak pozostanę na swoim plus Igrzyska nie są o typowym superb. to jest całkiem inna historia więc ludzie mogliby się ogarnąć trochę.. :/ Upada, z tym się niestety zgodzę. Pod każdym ciekawym filmem widzę same jęki i już nie wiem czy się za te filmy brać czy sobie odpuszczać :(

użytkownik usunięty
Sophie96

Widzisz to zasługa adminów, i modów, zamiast wziąść się ostro za ten portal, oczyścić go z trolli prowokatorów i multikont było by ok ale przez brak reakcji upadły fora

Igrzyska Śmierci kosogłos część 1 co zresztą widać
Hobbit Bitwa pięciu armii tam to jest syf do sześcianu
grawitacja, tam to nawet jest wysypisko alterkont i ... eh
wiele by tu wymieniać

ale oczywiście ważniejsze jest wciskanie durnych zmian na fw, dzisiaj dostaliśmy kolejną zmianę na siłę wciśniętą te znaczki gamofon, kapelusz co to jest? następnie będą profile nasze. Fora są mało czytelne to też alterkonta korzystają bo przez te nowości, to mod nie wie co kasuje na Hobbicie poleciał normalny temat ale temat multikonta widnieje dalej.

Zresztą po co oglądać film którego się nie lubi? teraz saigon zacznie się na forum Avengers bo przyjdą wielcy "znaffcy" którzy uważają swe zdanie za jedynie słuszne, a normalni użytkownicy to wyrazić opini już nie mogą.

ocenił(a) film na 9

Ooo właśnie najgorsza zmiana na fw to usunięcie podziału między filmami a serialami u aktorów.. Tak namieszali, że już nic się znaleźć nie da.. A co do tych filmów. Osobiście jestem za każdym z nich. Pamiętam przeżywanie nad Grawitacją. Nawet chyba sama napisałam kiedyś tam, że ten film jest bardzo dobry. Ludzie nieuważnie oglądają filmy, robią parę rzeczy na raz a później piszczą jakie to były flaki z olejem. Kolejny hejtowany film - Królowa potępionych. Jeden z moich ulubionych no ale nie.. musi być krzyk, że tak nie było w książce bla bla. Jak mi się film nie podoba to staram się tego nie pisać ale jak film zasługuje na dobry komentarz to wkraczam do akcji :D

użytkownik usunięty
Sophie96

Ehhh mi szkoda słów to co się dzieje na fw. Zgadzam się z tobą ja tylko czekam teraz na zjeb*** naszych profili i niestety w końcu odejdę do konkurencji, bo to już nie jest portal filmowy, tylko facebook gdzie jak jeden zniknie przyjdzie drugi, plus taki że na facebooku takie osoby można blokować a tu zero takich opcji. Jak mi się film nie podoba to napiszę opinię, ale nie będę chamski i nie napiszę "gówno dla szczyli" tylko nie trafił w mój gust i tyle w temacie a nie.

ocenił(a) film na 9

I prawidłowo. Nie należy obrażać filmów i jeszcze nakłaniać ludzi żeby nie oglądali skoro te filmy są na prawdę przemyślane.. Ja lubiłam zawszę tą stronę i chyba jestem tu po to żeby dawać nadzieję tym, którzy nie wiedzą czy brać się za filmy czy nie.

użytkownik usunięty
Sophie96

W sumie gratuluję wytrwałości, bo sporo użytkowników w tym ja myśli o opuszczeniu tego portalu raz na zawsze :P a IMDB zdobywa chwałę :)

ocenił(a) film na 9

A właśnie ten serwis mi nie przypadł do gustu, nie odnalazłam się w nim no ale dziękuję :D

ocenił(a) film na 6
Sophie96

O ile pierwsza część wniosła coś nowego to tutaj mamy stare sprawdzone schematy.
Główną bohaterkę można porównać do Neo z "Matrixa".
To ona musi i nikt inny. W dodatku te hasła: "ty jesteś najważniejsza", "za ciebie stracą życie" itp. Jakie to płaskie...
Druga sprawa to propaganda. Rozumiem, że chcieli pokazać, że media są czasem mocniejsze niż armia.
Ale przedstawili to w tak prosty sposób. Jak dla 5-cio latka.
No i nie trudno wspomnieć o modzie na dzielenie filmów.
Czy takie serie filmów jak "Indiana Jones", "Star Wars", "Ojciec chrzestny" potrzebowały, aby finałowy film dzielić na pół?
Jeśli byłby za długi to pozbyć się scen niepotrzebnych (których jest trochę) i zrobić jeden film, trochę dłuższy.
Ostatnio obejrzałem film "Interstellar", który trwał prawie 3 godziny i jakoś da się wytrzymać jeśli film ma się jak obronić.
Ale ostatnio twórcą zależy za bardzo na kasie. Takie "Zmierzchy", "Harry Pottery" i "Avengersi" tną na części.
Tylko czekać aż ostatni film jakiejś części podzielą 3, 4 albo i więcej tylko po to aby kasa się zgadzała.
Heh, zrobią 2 filmy a trzeci puszczą w formie serialu :)

Na plus mogę dodać, że muzyka w filmie jest dobra tak samo jak i aktorstwo co niektórych aktorów.
No oczywiście zamierzony efekt, czyli chęć obejrzenia jak się to wszystko skończy:)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
Sophie96

Faktycznie 3 część dorównuje pierwszej. Obie są SŁABE.
Jedynie część 2 jakoś się broni. Ogólnie jestem zawiedziony postawą Katniss, która mnie IRYTOWAŁA ciągłym rozpaczaniem i byciem miernotą. Wielka zwyciężczyni nawet po schodach nie potrafi zejść w tłumie i kładzie się na nich jak kompletna idiotka. W normalnych warunkach by ją dawno zadeptali.
Po tylu jej "przejściach" stwierdzam, że największe jaja miała na samym początku podczas polowania w lesie.

ocenił(a) film na 10
Kushikyon

Co do Katniss to ona miała prawo przechodzić to całe załamanie psychiczne. Dwa razy walczyła w igrzyskach, jej dom został doszczętnie zniszczony a człowiek którego kocha jest więziony w Kapitolu. Jest wyniszczona psychicznie i fizycznie.
Mi się film ogólnie podobał. Co z tego, że nie było w nim ,,dużo'' akcji i efektów specjalnych? W tej części chciano pokazać coś zupełnie innego niż w poprzednich częściach. Jak dla mnie ,,Kosogłos'' to wspaniały film.

użytkownik usunięty
Amai_Roxee

zgadzam się z tobą ^^

użytkownik usunięty
Kushikyon

"Na samym początku" - chodzi Ci o pierwszą część? Największe jaja pokazała jak wyjęła jagódki i chciała się miłosiernie podzielić nimi z Peetą.

ocenił(a) film na 6

"Na samym początku" czyli jak polowała i była w stanie zabić zwierzę. Później jej "dobroć" nawet na to nie pozwalała. Macie porównanie w filmie "Niezgodna".

użytkownik usunięty
Kushikyon

W filmie było wyjaśnione, że nie mogła zabić tej zwierzyny, ponieważ się nawet nie bało. W sumie nie wiem jakie to wytłumaczenie, bo jedzenie to jedzenie...
Pierwsza część tej serii mi się najbardziej podobała, a reszta - razem z dwójką - już mnie tak nie zachwyciły...

ocenił(a) film na 9
Kushikyon

Tu nie chodziło o dobroć podczas polowania tylko właśnie o to, że zwierze się nie bało. Kiedyś polowanie na dziką zwierzynę było dla Katniss codziennością a po tym wszystkim ta sarna, czy co to było, była praktycznie oswojona.. to tak jakbyś chciał strzelać do psa. Ta scena uświadamia nas jak wszystko się zmieniło w ich świecie.

ocenił(a) film na 6
Sophie96

Ona nie była oswojona... Była kompletnie dzika, nigdy nie spotkała człowieka. Bardziej humanitarnym byłoby zabicie zwierzyny która nie wie, że zaraz umrze, niż taką której serce ze strachu zaraz wybuchnie ;P
Nie ma to jednak znaczenia. Każdy ma swój gust a mi jej rola wiecznej płaczki zwyczajnie nie podpasowała.

ocenił(a) film na 9
Kushikyon

Dlatego napisałam 'praktycznie oswojona'. Nie chodziło mi o to, że ją tam dokarmiali :p ja tam średnio przepadam za tą aktorką no ale oceniamy film a nie jedną aktoreczke :)

Sophie96

Wg. najlepsza część ..... w odróżnieniu od pierwszych dwóch części , fabuła mnie tutaj naprawdę zaciekawiła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones