PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867}

Utalentowany pan Ripley

The Talented Mr. Ripley
7,4 95 987
ocen
7,4 10 1 95987
7,1 31
ocen krytyków
Utalentowany pan Ripley
powrót do forum filmu Utalentowany pan Ripley

"W pełnym słońcu" pierwsza ekranizacja przedstawionej historii, zdecydowanie bije ten film na głowę. Poważnie. Gdybym nie widziała filmu z Alainem Delonem wcześniej, w roli pana Ripleya to może "Utalentowany..." przypadłby mi do gustu a tak...
"W pełnym słońcu" jest znacznie mniej bezpośredni w obrazie, za to w przekazie ma ten klimat! Delon tworzy świetną postać, i to on jest osią filmu, tu gdy Dicki zostaje zamordowany ma się wrażenie jakby film już się toczył bez głównego bohatera a nie taki był zamiar. Jude Law świetnie zagrał, ale to nie on miał się spisać tylko Matt Damon.

ocenił(a) film na 8
ewajosefina

Mi obydwa filmy bardzo się podobały, klimat, pejzażyki, w ogóle sama historia jest bardzo wdzięczna do sfilmowania, trudno ją zepsuć, ale mimo, że wersję z 97 roku obejrzałam jako pierwszą to ta z Delonem(zresztą to chyba jego najlepsza rola) jest tak idealna, że musiała wygrać w tym małym pojedynku:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones