PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867}

Utalentowany pan Ripley

The Talented Mr. Ripley
7,4 95 987
ocen
7,4 10 1 95987
7,1 31
ocen krytyków
Utalentowany pan Ripley
powrót do forum filmu Utalentowany pan Ripley

I to szczególnie tyczących młodych ludzi, jeszcze młodszych niż bohaterowie. Media społecznościowe stawiają nas codziennie przed pokusą, która dla Toma Ripleya była czymś zupełnie wyjątkowym. Dotykamy lepszego życia, lepszego świata jaki pokazują nam celebyci i koncerny, potrzeba dużej siły i odwagi, dojrzałości wreszcie, by zdawać sobie sprawę z pustki i fałszu jaki się za tym kryje. By zrozumieć, że zbanowany Dickie pod elegancją i zblazowaniem skrywa pustkę, samotność , że być nim to także wciąż uciekać, kryć się za coraz nowymi maskami, obawiać się bliskości.
Tom Ripley jest w każdym z nas. Sztuka to docenić to co na końcu tak czułe opisuje Peter: codzienność, prawdziwą bliskość, realnie ludzie.

M_G_

Ciekawe uwagi. Dyskusyjne, czy Dickie istotnie "skrywa pustkę i samotność", czy reż jest zapatrzonym w siebie egotykiem. Nie mam wrażenia, że w filmie pojawiła się podstawa, żeby szukać w tej postaci jakiegoś tragicznego, egzystencjalnego podtekstu.

ocenił(a) film na 6
M_G_

We mnie nie ma żadnego Toma, sorry

ocenił(a) film na 8
M_G_

Też tak myślę. Media społecznościowe to iluzja. Płytka.

M_G_

Myślę, że dickie niczego nie skrywał. Był taki beztroski i lubił żyć za kasę ojca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones