Philip Seymour Hoffman

8,1
35 118 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Philip Seymour Hoffman

Mam zamiar bardziej zagłębić się w filmografię tego dobrego człowieka. Jakie filmy z nim polecacie mi na początek?

ziomczyslaw

Hoffman praktycznie każdą rolę ma genialną (do tej pory obejrzałem 22 filmy z jego udziałem; nawet w podrzędnych produkcjach gra pełną parą)- polecam zrobić sobie maraton: Hapinness, Flawless, Doubt, Capote. Grane przez niego charaktery zupełnie różne, wymagające nieprzeciętnego warsztatu. Wszystkie udźwignął, pokazując wysoką klasę aktorską.

ziomczyslaw

Nie miałam okazji obejrzeć z nim wielu filmów, ale zdecydowanie polecam obejrzany przedwczoraj "The Boat That Rocked" z 2009r. Genialnie zagrał.

użytkownik usunięty
ziomczyslaw

A ja powiem Synekdocha i Magnolię. Świetne filmy.

ziomczyslaw

Wojna Charliego Wilsona. Dopiero po napisach zorientowałem się, że grał tam Hoffman ;)

wuj_Jozef

Capote (co on tam wyczynia!!!), Wątpliwość i wspomnianą Wojnę... Trzy zupełnie różne role, we wszystkich jest genialny.

tmck

bezwględnie filmy Andersona, bo to w dużej mierze dzięki niemu Hoffman wyrósł na wielkiego aktora, czyli Boogie Nights i Magnolię, no i Punch Drunk Love, gdzie jest go mało, ale jak zawsze zapada w pamięć.

Mudshark

dodaję, bo niedawno obejrzałem: Synekdocha, Nowy Jork - od początku do końca popis Hoffmana, który na równi ze scenariuszem Kaufmana stanowi o sile tego filmu.

tmck

Przyznam reacje, to co facet robi w Capote jest niesamowite. Absolutna rewelka ! Oscar zasłużony jak nic.

ziomczyslaw

zpbaczyłem już:
Radio na fali
Synekdocha
Wątpliwość
Nim diabeł dowie sie, że nie żyjesz
Capote
Nadchodzi Polly (przez przypadek w TV, ale jego rola świetna)
Czerwony Smok
Big Lebowki
Zapach Kobiety
Noszę się także z obejrzeniem magnolii. Niestety nigdzie nie mogę znaleść rodziny savage. Gdyby ktoś miał jakiś link, to bardzo bym prosił o udostępnienie go tutaj. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

ziomczyslaw

http://www.filmweb.pl/Hazardzista

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones